7.6 C
Gjilani
Tuesday, March 20, 2018

19 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së Rambujes

  Sot bëhen 19 vjet që nga dështimi i arritjes së ndonjë marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë në Paris. Delegacioni kosovar dhe ai serb kishin...

Viti: Diskutojnë rreth projektligjit për mbrojtjen e fëmijëve

  Në Viti, është mbajtur një tryezë ku është biseduar në veçanti rreth projektligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve. Kjo tryezë është organizuar nga Qendra e...

Nënshkruajnë marrëveshje për ndërtimin e Zonës Ekonomike në Budrikë

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, kanë nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi për Zonën Ekonomike,...

Gjilan:Haziri takohet me kryetarët e këshillave të fshatrave

  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vendosur që të bëj orar të takimeve të rregullta me kryetarët e këshillave të fshatrave, lagjeve e vendbanimeve,...

Mbahet Kuvendi i LAPSH-it për Kantonin e Gjenevës

  Këshilli kantonal  i LAPSH për Kantonin e Gjenevës Gjenevë u bën ftesë prindërve të nxënësve të mësimit plotësues në gjuhën shqipe për pjesëmarrje në Kuvendin e...

Avokati i popullit kërkon legalizimin e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës

  Në Kosovë Avokati i Popullit u kërkoi të premten autoriteteve pajisjen me dokumente personale të shqiptarëve nga Presheva, Medvegja dhe Bujanoci, tri komuna me...

Ish-ambasadori amerikan në Beograd: Serbia nuk duhet të pranojë asnjë favor për integrimin në...

Serbia për asnjë çmim nuk duhet të pranojë asnjë favor rreth integrimit në Bashkimin Evropian nëse si kusht është formimi i ushtrisë së Kosovës,...

Shkarkohet zëvendësdrejtori i FBI-së

Prokurori i Përgjithshëm i ShBA-së, Jeff Sessions ka shkarkuar zëvendësdrejtorin e FBI-së Andrew McCabe, i cili është kritikur nga presidenti Donald Trump se ka...

Mali i Zi druan nga hakerët rusë

Gjatë dy vjetëve të fundit, autoritetet në Mal të Zi kanë regjistruar rritje të sulmeve kibernetike – shumica e tyre kundër institucioneve shtetërore dhe...

Avokatët kosovarë të akredituar nga Specialja thonë se aktakuzat e para mund të nisin...

Dhomat e Specializuara të Kosovës, ditë më parë publikuan listat e mbrojtësve për përfaqësimin e të dyshuarave, të akuzuarve dhe viktimave, ose të cilitdo...
-->