7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Haziri i bindur se Gjilani do të dalë me rezultat të lartë në testin...

  Ka nisur sot faza e parë e testit PISA 2018, ku 168 nënës të tetë shkollave të Gjilanit, që do të provojnë dijen e...

Kamenicë: Rahovica me rrethinë përkujtojnë rënien e dëshmorëve

  Në manifestimin popullor të mbajtur në Rahovicë,kushtuar dëshmorëve të UÇK- së :  Arsim e Shemsi Isufit dhe Ramadan Kastrati, Arsim Isufi, Basri Canolli dhe Ahmet Mehmetit. Manifestimin e bënë...

Viti: Përkujtohet dëshmori i kombit, Mejdi Korrani

  Me rastin e 19 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit, Mejdi Korrani, institucionet komunale të Vitisë përfaqësues të OVL të UÇK-së, bashkëluftëtar...

Gjilani fiton grant 205 mijë euro nga DEMOS, do të ndërtohet “Rruga e Kumanovës”

  Komuna e Gjilanit, si rezultat i punës së mirë në Sistemin e Menaxhimit të Performancës Komunale për vitin 2016, është shpërblyer nga organizata zvicerane...

Në Viti shënohet Dita e të Drejtave të Pacientëve

Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, konkretisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka shënuar sot Ditën e të Drejtave të Pacientëve. Gjatë këtij...

Kryetari Haliti priti në takim ambasadorin e Shqipërisë, Qemajl Minxhozi

  Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në një takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi. Me këtë rast, kryetari Haliti...

Reshjet vërshojnë fshatin Sllatinë të Vitisë

Reshjet e shiut kanë shkaktuat vërshime në komunën e Vitisë. Më së rëndi e ka pësuar fshati Sllatinë, pjesë të të cilit janë vërshuar nga...

Kryeministri Haradinaj: Kamenica, shembull i mirë i një jete të integruar!

“Kamenica ka dëshmuar një vetëdije të ngritur qytetare dhe këtë e tregon edhe fakti se shkalla e incidenteve në këtë Komunë është tejet e...

Gjilani apelon njerëzit e vullnetit të mirë që t’i përmbushin premtimet për ndihmë fëmijëve...

  Më shumë se 70 mijë euro janë deponuar në xhirollogaritë zyrtare të Komunës së Gjilanit, të cilat janë premtuar nga njerëzit e vullnetit të...

Gjyqtari Ramiz Azizi zgjedhet kryetar i Gjykatës Themelore në Gjilan

    Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e mbajtur sot, ka zgjedh kryetarin e Gjykatës Themelore të Gjilanit, gjyqtarin Ramiz Azizi. Më poshtë po e...
-->