7.6 C
Gjilani
Tuesday, March 20, 2018

1 vjetori i prishjes së koalicionit APN-PVD, Kryetari Arifi mesazh për Halimin

  Kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi në profilin e tij në Facebook ka shkruar për 10 marsin, vitin e kaluar kur u shkarkua...

Arifi: Koha është të ndërtojm një politik prosperuese në bazë të meritokracisë

  Kryetari Shqiprim Arifi me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes politike me LrPDSh ka publikuar një deklaratë për qytetarët e Komunës së Preshevës: Shkrimi i plotë...

Hoxhaj takon kryetarin Arifi: Qeveria mbështet projekte konkrete për shqiptarët në Preshevë

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, të cilin e ka përgëzuar për...

Dorëzimi i çelësave të shtëpisë për familjen e Asmir Salihut në Bilaç

  Këtë javë në një ceremoni simbolike ju dorëzua shtëpia e ndërtuar Familjes Salihu nga Bilaçi. Ndërtimi i shtëpisë për Familjen e Asmir Salihut u realizua...

Pesë vjet nga heqja e lapidarit të UÇPMB-së

  Sot janë bërë pesë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së. Atë ditë, një numër shumë...

Ndërroi jetë Jonuz Musliu, kryetari i KNSH, LPD dhe Kuvendit të Bujanocit

  Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë kryetari i Kuvendit komunal të Bujanocit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së në Bujanoc...

Komuna e Bujanocit anashkalon përdorimin e gjuhës shqipe në ueb-faqe?

  Komuna e Bujanocit në publikimet e veta në ueb-faqen e komunës shpeshherë anashkalon përdorimin e shkrimit shqip në vendime të ndryshme apo edhe dokumente...

Në fabrikën “Yumco” që do të hapet në Bujanoc, nga 50 puntorë vetëm 5...

  Përgatitja e objektit të kompanisë askionare “Jumko” po bëhet përballë shtëpisë së shëndetit në Bujanoc dhe Brenda muajit do të hapet departamenti i punës,...

Presheva dhe Bujanoci me natalitet pozitiv në Serbi

  Gjatë vitit të kaluar kanë vdekur 40 mijë veta më shumë se sa kanë lindur gjatë në vitin 2017 dhe kjo shënon rënie të...

Sot po mbahen zgjedhjet lokale në Preshevë

  Banorët e Luginës së Preshevës sot vendosin për kryetarin e ri. Në Komunën e Preshevës, sipas Komisionit Zgjedhor atje, rreth 38 mijë qytetarë kanë të...
-->