7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

FBI hetim nga Departamenti i Drejtësisë, ja vendimi i Trump

Departamenti amerikan i Drejtësisë do të hetojë nëse agjentët e FBI vëzhguan fushatën zgjedhore të Presidentit Donald Trump në 2016 për "qëllime të papërshtatshme". Në...

ShBA shpreson në përkrahjen evropiane për Iranin

  Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump njoftoi se do të paraqes një plan për bashkëpunimin me vendet evropiane dhe të tjera, për të ushtruar...

Trump ia bën me dije Kim Jong Unit: Marrëveshje, ose përfundon si Gaddafi

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kërcënuar drejtpërdrejt Kim Jong-unin se do të pësojë të njëjtin fat si Muammar Gaddafi, nëse udhëheqësi koreano-verior nuk pranon...

Trump i ofron mbrojtje liderit koreano-verior

  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha sot se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, do të mbrohet nëse ai pajtohet me denekluarizimin...

Hetimet e Senatit thonë se Rusia ndihmoi Donald Trumpin në zgjedhje

  Një komitet i fuqishëm i Senatit amerikan ka arritur në përfundimin se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e 2016 për të ndihmuar Donald Trump...

Vdes Tom Wolfe – babai i gazetarisë moderne amerikane

  Gazetari dhe shkrimtari i famshëm Tom Wolfe është ndarë nga jeta në moshën 87 vjeçare. Ai njihej për veprat “The Kandy-Kolored Tangerine-Flake Streamline Baby”, “The...

Ditë e përgjakshme në Gaza, OKB dënon ‘Masakrën’

  Dita e djeshme mund të konsiderohet pa mëdyshje si më vdekjeprurësja e dhunës në Gaza, që nga lufta e vitit 2014. Zyrtarët palestinezë thonë se...

Amerika hap ambasadën në Jerusalem, palestinezët protestojnë

  Shkaktoi jo pak trazira kur u shpall dhe tani po bëhet realitet. SHBA hapi sot ambasadën e re të saj në Jerusalem, një lëvizje...

Merkel dënon shkeljen e armëpushimit në Ukrainë

  Kancelarja gjermane Angela Merkel, është shprehur e brengosur lidhur me mospërfilljen e armëpushimit në mes të forcave ukrainase dhe separatistëve pro-rus në lindje të...

Trump beson se do të ketë sukses takimi me Kim Jong Un

  Vetëm disa orë pasi tre amerikanë të mbajtur në Korenë e Veriut shkelën në tokën amerikane, presidenti Donald Trump dha lajme të tjera, duke...
-->