7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

iPhone X prej 4,000 dollarësh me baterinë e vet diellore

  Një prodhuesi rus i aksesorëve, i quajtur Caviar, lëshoi ​​një nga iPhone më të shtrenjtë që mund të blini. IPhone X Tesla është  një iPhone...

Facebook bëhet me funksione të reja

  Facebook ka njoftuar se shton tre funksione të reja për aplikacionin e tij kryesor, i cili do t`i ndihmojë përdoruesit "të krijojnë dhe ruajnë...

Instagram së shpejti me risi, ja çfarë do të shtohet

  Kohët e fundit, Google njoftoi se Android P do të përfshijë disa tipare për të ndihmuar përdoruesit të menaxhojnë kohën e tyre në telefonat. Instagram...

14 aplikacione që të gjithë duhet t’i kenë në telefon

  Shumica e njerëzve kalojnë shumicën dërrmuese të kohës në vetëm disa aplikacione. Unë nuk jam përjashtim. Ndërsa mbaj mbi 100 aplikacione në telefonin tim për...

Varësia ndaj rrjeteve sociale

  Rrjetet sociale mund të kthehen në varësi. Nuk është ende shqetësim i pranuar zyrtarisht nga institucionet, por në SHBA kanë nisur të marrin masa. Është...

Ky është kodi që hap çdo telefon

  Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të...

iPhone 9 mund të ketë ekran Super Bright LCD si ThinQ G7

  Apple do të shikojë mundësinë e rifreskimit të modelit të ardhshëm të iPhone, i cili vjen me një ekran LCD prej 6.1 inç. Kjo është...

OnePlus 6 vjen me 16 maj

  OnePlus është gati për të zbuluar OnePlus 6 në ngjarjen e tyre të 16 majit dhe tani telefoni ka rrjedhur përsëri online. Por të...

Këto janë shtatë veçoritë e reja të Samsung Note 9

  Për shkak të disa thashethemeve të mëhershme, supozohet se telefoni i ri smartphone i Samsung do të ketë një skaner gjurmë gishtash në ekran. A...

iPhone me tri kamera të pasme

  Apple do të prezantojë më së paku një model të iPhone në vitin 2019, me tri kamera të pasme, shkruan Taipei Times. Gazeta nga Tajvani...
-->