7.6 C
Gjilani
Tuesday, March 20, 2018

Dizejnatorja nga Franca e cila krijon fustana përrallor (FOTO)

  Sylvie Facon, është një stiliste nga Franca, e cila është e njohur për veshjet që krijon të cilat shfaqin bukurinë e gjërave të zakonshme. Për...

Deti, ilaçi natyror për trupin dhe mendjen

  Deti mund të konsiderohet një ilaç i vërtetë për trupin dhe mendjen. Ai është padyshim protagonisti kryesor i pushimeve verore dhe një zgjedhje e...

Zbulohet drita e parë në univers

  Astronomët kanë zbuluar shenjat e yjeve të hershme, të formuara 180 milionë pas shpërthimit të madh. Radio antena në Australi ka detektuar gjurmët e yjeve...

Ariu kundër tigrit. Kush fiton? (Video)

  Një betejë e ashpër mes një tigri dhe një ariu ka ndodhur në një park në perëndim të Indisë. Përleshja është xhiruar nga një grup...

Samsung Galaxy S9 shiten shumë më pak sesa pritej

  Samsung Galaxy S9 nuk ka pasur shitje ashtu siç kjo kompani priste. Shifrat përputhen me shitjen në tregun vendor të Samsung të Koresë së Jugut...

Arbana zbulon se çfarë lidhje ka me Ledri Vulën

  Reperi Ledri Vula ka qenë një nga të ftuarit në emisionin e prezantueses shqipare, Arbana Osmanit. E kjo e fundit ka hedhur një fotografi në...

Pranvera vjen magjike edhe në veshje

  Pranvera konsiderohet si stina ku natyra dhuron një spektakël ngjyrash e ku çdo gjë lulëzon e natyra kthehet në një kopsht magjik. Kur natyra...

Pse duhet të konsumoni arra, ja 20 përfitimet shëndetësore

  Arra është një ndër frutat më të shëndetshme për shëndetin e njeriut. Mjekët e rekomandojnë atë pasi kanë zbuluar dobitë e saj. Ja 20...

Ky lloj peshku habit shkencëtarët

Peshku-vrasës i mangrovës është një nga vetëm dy vertebrorë të njohur që riprodhohen kryesisht nëpërmjet ‘autogamisë’ ose vetë-fekondimit, por shkencëtarët ende nuk e kuptojnë...

Qyteti i ndaluar rus fsheh sekretin e madh

  Qyteti misterioz siberian Norilsk ndodhet në afërsi të rrethit polar dhe me dekada ka qenë i ndaluar për të huajt, pasi konsiderohet rajon strategjik Qyteti...
-->