7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Mehmeti: Pritet të ketë ulje të normave të interesit

  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti, ka bërë me dije se sektori bankar në Kosovë vazhdon të jetë stabil. Ai ka...

Vetëm presioni ndërkombëtar detyron Serbinë t’i tregojë varrezat masive

  Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, ka mirëpritur miratimin në Kuvend të rezolutës, e cila e obligon Qeverinë e Kosovës...

Michael Roth: Mbështetje e fortë e Gjermanisë për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Sofie do të konfirmojë perspektivën e BE-së për gjithë shtetet e rajonit, thotë në intervistë me DW ministri i...

Xhaҫka: Ballkani Përendimor – më shumë vëmendje nga BE dhe NATO

  Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaҫka shpjegon për DW, pse Komisioni Europian vlerësoi Shqipërinë për politikat e saj të sigurisë dhe interesin shqiptar...

Serwer: Bashkësisia e Komunave Serbe problem i madh për Kosovën

  Bashkësia e Komunave Serbe në Kosovë nuk duhet të ketë kompetenca ekzekutive dhe duhet të ketë garanci që të mos bllokohet funksionimi i shtetit...

Gorani: Nuk ka interesim që zgjedhjet të mbahen tani

  Deputeti Dukagjin Gorani ka bërë me dije se subjekti i ri politik i Grupit të Deputetëve të Pavarur (GDP) do të përpiqet ta arsyetojë...

Selimi: Sigurimi shëndetësor dhe rritja e pagave për policinë, çështje urgjente

  Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Behar Selimi, u ka bërë thirrje institucioneve që urgjentisht të gjejnë një zgjidhje për sigurim shëndetësor dhe...

AAK-ja u bëri ballë goditjeve të njëpasnjëshme

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka bërë me dije se që nga themelimi ky subjekt politik u ka qëndruar...

Haxha: Telekomi nuk duhet të privatizohet pas gjithë këtij degradimi

  Ish-kryeshefi i Postës dhe Telekomit të Kosovës, Shyqyri Haxha, në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ka folur për situatën e krijuar...

Murati: Platforma për dialog ta ketë brenda parimin e reciprocitetit me Serbinë

  Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka kritikuar platformën shtetërore për finalizimin e dialogut të Kosovës me Serbinë. Ai ka thënë se ky...
-->