7.6 C
Gjilani
Tuesday, March 20, 2018

Avokatët kosovarë të akredituar nga Specialja thonë se aktakuzat e para mund të nisin...

Dhomat e Specializuara të Kosovës, ditë më parë publikuan listat e mbrojtësve për përfaqësimin e të dyshuarave, të akuzuarve dhe viktimave, ose të cilitdo...

Mitchell: Kosova duhet të ketë Ushtri – reagojnë Serbia dhe Rusia

  Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, thotë që krijimi i ushtrisë së Kosovës destabilizon rajonin, ndërsa, Prishtina zyrtare thotë se formimi i ushtrisë është...

Mblidhen gjykatësit e Speciales në Hagë

  Për dy ditë, në Hagë gjykatësit e Tribunalit Special kanë diskutuar dhe janë informuar për detyrat e tyre. Kjo ka qenë plenarja e tretë...

Haziri: Të martën votohet demarkacioni

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili është edhe nënkryetar i LDK-së  tha sot se demarkacioni i kufirit me malin e Zi...

“Xhokerët” e Demarkacionit

  Koalicioni qeverisës i ka siguruar 79 vota të deputetëve për ta miratuar Demarkacionin me Malin e Zi. Kalkulimet po bëhen se të martën e...

Personat me diabet vështirë por furnizohen me insulinë

Ka dy muaj që personat me diabet kanë mbetur pa u furnizuar me insulinë dhe janë detyruar t’i sigurojnë vetë ato, raporton KTV. Pas gjithë...

Rashiq: Lista Serbe ka kushte financiare për votimin e demarkacionit

Kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, ka thënë se deputetët e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës kanë disa kushte për të votuar...

9-vjeçari nga Kosova, me aftësi të jashtëzakonshme

Është vetëm 9-vjeç dhe të gjitha detyrat i duken shumë të lehta. Madje, atij nuk i mjaftojnë leksionet që i merr në shkollë. Në shkollë...

Vjen një lajm i mirë nga MPB, për regjistruesit e veturave që kanë gjobë

Qytetarët e Kosovës që nuk i kanë regjistruar automjetet e tyre për shkak të gjobave do të mund ta bëjnë këtë gjë edhe në...

Serwer: Haradinajt po i mungon kurajo për demarkacionin

Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin...
-->