7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Parashikimi i motit, vranësira dhe shi

  Temperaturat minimale do të sillen nga 12 deri në 14 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 21 deri në 25 gradë celsius. Ditëve në vijim mbi...

Gjenden narkotikë në Burgun e Dubravës

Një qese plasmasi me substancë të dyshuar narkotike është gjetur në Burgun e Dubravës. Policia njofton se gjatë kontrollit të oficerëve të burgut në zonën...

Rrëfime rrëqethëse për masakrën e Dubravës

  Sa herë vjen 22 majin i kthehen kujtime të trishta. Në këtë datë të vitit 1999 Demë Ramosaj nga një fshat i Deçanit kishte...

Në përvjetorin e 19 të masakrës së Dubravës kërkohet drejtësi

  Në përkujtim të rreth 150 të burgosurve që u vranë 19 vite më parë në burgun e Dubravës nga forcat kriminale serbe, vendin ku...

Fushata e Serbisë kundër Kosovës,arsye e stagnimit të njohjeve të reja

  Që nga fillimi i vitit 2016, vetëm pesë vende e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. E kjo periudhë është karakterizuar me aktivitet të lartë të...

Thaçi amerikanëve në Budvë: Jemi gati për fazën finale të dialogut

  Thaci aty teksoi se Kosova është e gatshme për të vazhduar fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Presidenti...

Limaj e Apostolova përuruan rrugën që lidhë Kosovën dhe Shqipërinë

  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovës, Qemal Minxhozi...

Haradinaj kërkon njohje nga Vatikani

  Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi sot se vendi ynë është i përkushtuar që të vazhdojë avancimin e raporteve me Vatikanin dhe se njohja e shtetësisë...

Thaçi: Katalonia nuk është Kosovë

  Me ftesë të Këshillit Atlantik dhe qeverisë malazeze, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Forumin e Sigurisë „То...

Arta Rama-Hajrizi sërish në krye të Kushtetueses

  Në seancën administrative të mbajtur më 22 maj 2018, në përputhje me Nenin 114, pika 5, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, gjyqtarët e...
-->