7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Arrestohet i dyshuari në Gjilan, i gjenden 2 armë e 117 fishekë në shtëpi

  Një person në fshatin Dobërçan të Gjilanit është arrestuar, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij i janë gjetur 2 armë, një pushkë...

Gjilan: Aksident trafiku me dy persona të lënduar

  Në rrugën qarkore të Gjilanit, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave, bëhet e ditur përmes raportit të policisë. Sipas këtij raporti njoftohet se...

Mbi 1 mijë tiketa për shkelje të rregullave në trafik

  Për 24 orë, Policia e Kosovës ka shqiptuar mbi 1 mijë tiketa për shkelje të rregullave në trafik. Sipas raportit të policisë, gjithsej janë 1309...

Gjilan: Arrestohen dy personat që ishin në kërkim

  Në bazë të urdhëresave të lëshuara nga Gjykata përkatëse, janë arrestuar dy persona në kërkim, bëhet e ditur përmes raportit të policisë nga Rajoni...

Rajoni i Gjilanit: Për një javë 26 aksidente trafiku

  Në Rajonin e Gjilanit, për një javë, janë regjistruar 26 aksidente trafiku, si dhe janë shqiptuar 1495 tiketa gjobitëse, bëhët e ditur nga statistikat zyrtare...

Gjilan: Vazhdojnë hetimet për një tentim-grabitje

  Autoritetet policore nga Rajoni i Gjilanit, kanë njoftuar për një sulm fizik në Gjilan ndaj një qytetari shqiptar, shtetas i Kosovës. Thuhet se, ngjarja ka...

Gjilan: Bastisen disa lokalitete nga policia

  Me qëllim të parandalimit apo identifikimit të ndonjë viktime potenciale të trafikimit, më 15 Maj 2018, duke filluar nga ora 22:30, njësia për hetimin...

Gjilan: Pronari i një ndërmarrje dhe drejtuesi i eskavatorit arrestohen nga policia

  Sipas autoriteteve policore nga Rajoni i Gjilanit, bëhet e ditur, se në Gjilan janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, pronari i një ndërmarrje dhe...

Femrat serbe rrihen mes vete në Kamenicë, lëndohet njëra

  Një femër e komunitetit serb ka pësuar lëndime të rënda trupore (frakturë të këmbës) pasi që e njëjta pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht...

Aksident afër Preshevës, lëndohen katër persona /foto/

  Katër persona janë lënduar në aksident të rëndë automobilistik e cila ka ndodhë rreth orës 12 afër fshatit Zhunicë në autostradë. Aksidenti ka ndodhë në...
-->