7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Veseli: Shoqëria civile, partner produktiv i institucioneve publike

  Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në një aktivitet të organizuar nga KDI-ja, ka thënë se shoqëria civile, në të...

Gjilan: Raportohet në polici rasti i humbjes së një femreje të mitur

  Një femër e mitur e komunitetit rom është raportuar si e humbur në rrugën “Avdulla Presheva” të Gjilanit. Ankuesja femër e komunitetit rom, ka njoftuar...

Shenuan përvjetorët shkolla e mesme profesionale në Viti dhe shkolla fillore e mesme në...

  Me rastin e ditës së shkollave, sot, janë mbajtur manifestime në Sllatinë të Epërme dhe në Viti, me ç’rast janë përkujtuar edhe dëshmorët, emrat...

Ibishi: Transporti i nxënësve të trajtohet me urgjencë

  Nxënësit e lagjes “Muhaxherët” nga Dobërçani kanë vështirësi për të vijuar mësimet pas skadimit të kontratës për tranportimin e tyre. Kjo situatë ka shqetësuar dukshëm...

Në Viti shënohet Dita e të Drejtave të Pacientëve

Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, konkretisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka shënuar sot Ditën e të Drejtave të Pacientëve. Gjatë këtij...

RRUGA PRISHTINË-GJILAN-KONÇUL PRITET ME ENTUZIAZËM

  Kalojmë në Luginën e Preshevës. Autoudha, Prishtinë-Gjilan-Konçul e promovuar një ditë më parë, është pritur me shumë entuziazëm nga shqiptarët e Luginës së Preshevës....

Caktohet masa e paraburgimi ndaj të pandehurit M. P

    Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit M. P., në kohëzgjatje prej një (1) muaji. I pandehuri serb, shtetas i...

Calster: Ka shqetësime për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë

Shqetësimi kryesor që përmendin bizneset kur diskutohet për investimet e mundshme në Kosovë është sundimi i rendit dhe ligjit. Kështu ka thënë drejtoresha e...

Viti: Arrestohen dy persona të dyshuar për rrahjen e një personi

  Policia e stacionin policor në Viti, ka pranuar një informatë për një rrahje mes disa personave në fshatin Tërpezë, të kësaj komune, njoftohet përmes raportit...

Haziri ngushëllon familjen e veteranit të arsimit, Ilmi Dalipit, me rastin e ndarjes së...

  Me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit, Ilmi Dalipi, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram...
-->