7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Ky është afati i fundit që Serbia “duhet” të përgjigjet për çështjen e Kosovës

Autoritetet serbe presin që në gjashtë muajt e ardhshëm t’iu arrijë zyrtarisht propozimi nga "pesëshja" (SHBA, Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Italia) në...

Zeka: Ka mobilizim për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

  Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Izmi Zeka, ka theksuar se anëtarësimi i Kosovës në Interpol mbetet një nga prioritetet kryesore të Qeverisë. Ai ka thënë...

Sigurohen edhe 5 libra shqip për nxënësit e Luginës së Preshevës

  Këshilli Kombëtar Shqiptar (KKSH) njofton se në bashkëpunimi me Shtëpinë botuese “Albas” nga Tirana dega në Preshevë ka arritur të sigurojë edhe pesë tekste...

Humane: Francezja fle në divan, pasi ia liron banesën familjes shqiptare

  Shtetasja franceze Michèle Passas, ua ka liruar prindërve dhomën e saj. Dhoma e miqve është e zënë me fëmijët e moshës 8 e 10-vjeçare Në...

Teknologjia e fundit e avionëve luftarakë,në misionet e para izraelite

  Avionët më teknologjikë luftarakë që shmangin edhe diktimin, ata të prodhuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës “F-35”, janë parë të marrin pjesë në...

Romët në Serbi po diskriminohen sistematikisht

  Diskriminimi i romëve po ndodh sistematikisht, aq sa atyre u duket normale, kështu vlerësohet nga ”Civil rights defenders”, organizatë joqeveritare për jetën e romëve...

Parashikimi i motit, vranësira dhe shi

  Temperaturat minimale do të sillen nga 12 deri në 14 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 21 deri në 25 gradë celsius. Ditëve në vijim mbi...

Përurohet e-kiosku në Pozharan të Vitisë

  Zëvendës drejtoresha e misionit të USAID-it Lisa Magno do të vizitojë Vitinë. Gjatë qëndrimit të saj në këtë komunë Zv. drejtoresha Magno do të merr...

Qeveria shqyrton lidhjen e Vitisë me autostradën Prishtinë-Hani i Elezit

  Qeveria e Kosovës duhet ta shqyrtojë mundësinë që Komuna e Vitisë të ketë qasje në autostradën Prishtinë-Hani i Elezit në pikën më të afërt,...

Gjenden narkotikë në Burgun e Dubravës

Një qese plasmasi me substancë të dyshuar narkotike është gjetur në Burgun e Dubravës. Policia njofton se gjatë kontrollit të oficerëve të burgut në zonën...
-->