7.6 C
Gjilani
Tuesday, March 20, 2018

Pse kripa është e dëmshme dhe çfarë sasie duhet të konsumoni

  Të gjithë e dimë se sheqeri është i dëmshëm për shëndetin tonë. Por, fakt i pamohueshëm është që edhe kripa shkakton shumë dëme në...

Lulelakra, pse quhet super perimja e shëndetit

  Lulelakra është një perime shumë e shëndetshme për njeriun. Lulelakra shpesh përshkruhet si një ushqim shumë i pasur në vlera por jo të gjithëve u...

Gabimet higjienike që kërcënojnë seriozisht shëndetin tonë

  Zakonet e mira higjienike ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë dhe në fund të fundit na bëjnë më të lumtur. Këto janë gabimet më të zakonshme...

Thuajini lamtumirë diabetit dhe kilogramëve shtesë!

  “Diabetes mellitus” për fat të keq është midis sëmundjeve më të shpeshta kohëve të fundit. Në vijim ju sjellim një recetë të thjeshtë, me të...

Kështu mund ta ndaloni dhimbjen e dhëmbit menjëherë

  Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë. Dhimbja do të zhduket menjëherë. Gjithçka që duhet të bëni është që ta...

Trangujt me plot të mira shëndetësore

  Trangujt janë një nga ushqimet më të mira për shëndetin e përgjithshëm të trupit tuaj. Më poshtë do të gjeni shtatë arsye pse trangujt duhet...

Si të zvogëloni rrezikun nga kanceri duke bërë zgjedhje më të mira ushqimore në...

  Ajshe LEKA Në kushte normale, qelizat që përbëjnë trupin tuaj, rriten, ndahen dhe vdesin në mënyrë të kontrolluar. Kanceri zhvillohet kur disa nga këto qeliza...

Grip apo ftohje? Ja si ta bëni dallimin

  Cili është dallimi mes gripit të thjeshtë dhe ftohjes? Ndërsa simptomat zakonisht nuk kanë ndonjë dallim të madh, ka disa mënyra se si të bëni...

Mëngjeset e shëndetit, çfarë duhet të hani dhe çfarë jo

  Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët portokalli plotësojnë pritshmëritë...

Kura natyrale për dhimbjet e shpinës dhe këmbëve

A vuani nga dhimbja e shpinës ose dhimbjet në këmbë? Kjo zakonisht shkaktohet nga qëndrimi ulur për kohë të gjatë ose aktivitetet e vështira...
-->