7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Samsung Galaxy S9 shiten shumë më pak sesa pritej

  Samsung Galaxy S9 nuk ka pasur shitje ashtu siç kjo kompani priste. Shifrat përputhen me shitjen në tregun vendor të Samsung të Koresë së Jugut...

Ferrari do të lançoj makinën hibride në vitin 2019

  Si konfirmoi CEO i Ferrarit, Sergio Marchionne, prodhuesi i makinave mbështetet në një makinë hibride që kombinon elektriken dhe benzinën. Kompania tradicionale italiane është serioze...

Samsung pret shitje të madhe të telefonave Galaxy S9/S9+

  Kompania jugkoreane ka shprehur besimin se linja e sivjetme e telefonave Galaxy S9 do të kalojë më mirë në treg krahasuar me linjën S8. Samsung...

Kamera më e shtrenjtë në botë

  Kamera që krijon fotografi me rezolucion prej 400 megapikselë dhe me imazhet që arrijnë madhësinë deri në 2.4 gigabajt, kushton aq shumë, sa që...

Bugatti Chiron Sport

  Duhet të ketë qenë e vështirë që të prodhosh një version edhe më sportiv sesa Chiron, makinë që doli në treg para dy vitesh,...

Tregu i tabletëve bie, por shitjet e tabletëve të Apple rriten

  Samsung dhe Lenovo, të dy me rënien vinë në vendin e dytë dhe të kartë respektivisht. Ata humbën 6.4 dhe 6.3% respektivisht. Bitcoin dhe monedhat...

Galaxy S9 vjen me katër ngjyra

  Përveç ngjyrës së re të purpurt, imazhet zbulojnë ridizajnimin e skanerit të shenjave të gishtërinjve i vendosur ngjitur me kamerën e pasme. Samung do të...

Mësohet çmimi i samsung galaxy S9

  Samsung është duke planifikuar që të rrisë çmimin kur produktit të radhës – Galaxy S9, në raport me atë paraprak. Sipas rrjedhjes së informatave, thuhet...

IPhone 8 është shitur më shumë sesa IPhone X

  iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X zunë 61% të shitjeve të iPhone në tre mujorin e katërt të 2017-ës sipas të dhënave...

Makina më e shpejtë në botë

  Missile është një supermakinë që synon të shkruajë histori. E prodhuar nga Corbellatis, mund të arrijë një shpejtësi maksimale mbi 500 km/h. Makina me motor...
-->