7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 23, 2018

Tetë gjëra që duhet t’i keni në garderobë për verë

  Gjithmonë jemi të emocionuara për trendet më të reja, dhe pse të mos kënaqemi me blerjet tona. Megjithatë një gjë duhet të kemi në mendje....

Moda, saktësia absolute e të bardhës

  Simbol i pastërtisë dhe pafajësisë, por edhe imazh i elegancës së matur. Ngjyra e bardhë është kryefjala e kësaj stine të bukur. Ideale edhe për...

Agjërimi në fe të ndryshme dhe përgjigja për pyetjen a bën dëm ai

  Periudha e Ramazanit këtë vit ka nisur në 16 maj. Në muajin e shenjtë të fesë islame, që kujton zbulimin e Kur’anit, agjërohet përditë,...

Katër arsye se përse duhet ta përqafoni fëmijën tuaj çdo ditë

  Si specie, neve na nevojitet kontakti njerëzor për të mbijetuar dhe jetuar. Lëkura është organi jonë më i madh, ndërkaq kontakti fizik është ai...

Familja janë personat që ndriçojnë zemrën tonë

  Familja janë njerëzit që ndriçojnë zemrat tona, jo ata që na ofrojnë ditë të mbushura me trishtim dhe dobësi. Sepse nuk është i nevojshëm...

Si t’i vishni bebet në pranverë

  Jemi në fillim të muajit Prill i cili është muaji i stinës së pranverës, që karakterizohet nga ngritja e temperaturave, megjithatë kjo nuk do...

Si të ushqehemi drejt gjatë muajit të Ramazanit

  Dr.Rabit Sadiku PhD, akupunkturolog nutricionist Të ushqyerit gjatë muajit të agjërimit, bamirësisë dhe lutjeve ndryshon nga jeta e përditshme. Është shumë e rëndësishme që të i kushtojmë...

Ngjyrat e verës 2018!

  Çdo verë ka trendin e saj por 2018-ta vjen krejt ndryshe, sport dhe relaks e mbi të gjitha e pushtuar nga ngjyrat. Kryesisht femrat,...

Çdo grua ka brenda vetes një luftëtare, që nuk dorëzohet kurrë

  Çdo grua ka brenda vetes një luftëtare, që nuk dorëzohet kurrë, që lufton me vështirësitë, që lufton për ëndrrat e veta, që ecën para...

Produktiv gjatë javës, çfarë bëjnë të dielën të suksesshmit

  E hëna është e vështirë të mos durohet. Sidomos kur përfundon zbavitja dhe liria e fundjavës, gjatë verës, kur të shtunat e të dielat...
-->