7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Ushqimet e pasura me beta-karoten mund të zvogëlojnë paraqitjen e psoriazës

  AJSHE LEKA Psoriaza është një sëmundje inflamatore e trashëguar gjenetikisht që prek kryesisht lëkurën. Psoriaza karakterizohet nga qelizat e lëkurës, të cilat shumohen deri në...

Bëni kujdes me higjienën ushqimore nëse doni të shpëtoni nga helmimi!

Është i domosdoshëm kontrolloni i afatit të përdorimit të ushqimeve (data e skadencës), duke përfshirë edhe ato që nuk prishen shpejt, sepse rreziku qëndron...

“Pika e madhe” e Jupiterit ndryshon ngjyrën (Foto)

  Një nga stuhitë më spektakulare në sistemin tonë diellor është duke ndryshuar ngjyrën. E madhe sa për të “përbirë” tri Toka, “Pika e Kuqe” e...

Brenda apartamentit më të shtrenjtë në Dubai

  Apartamentet më të shtrenjta në Dubai, (të paktën për tani) janë duke u ndërtuar në arkipelagun artificial të Palm Jumeirah. Ndërtesa e One Palm do...

Apple me ekran të vetin MicroLED

  Apple është duked krijuar ekranin e vetë MicroLED për pajisjet dhe ka bërë një numër të vogël ekranesh për testim, raporton Boolmberg. Kjo është një...

Bebe Rexha ndez skenën e Brazilit (VIDEO)

  Bebe Rexha, këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, po vazhdon me performancat e saj të suksesshme në mbarë botën. Ajo së fundmi ka qenë në...

Ja pse jeni gjithmonë vonë

  Të gjithë njohim një person të cilit vonesat i duken normale, njerëz që nuk respektojnë dot orarin. Ka disa dekada që shkencëtarët po studiojnë psikologjinë...

Ja njëzet sëmundjet që shëron bananja

  Arsyet përse duhet ta konsumoni bananen pa u menduar gjatë! Banania ndihmon apo parandalon një mori sëmundjesh dhe gjendjesh, duke u bërë kështu diçka...

Ferrari do të lançoj makinën hibride në vitin 2019

  Si konfirmoi CEO i Ferrarit, Sergio Marchionne, prodhuesi i makinave mbështetet në një makinë hibride që kombinon elektriken dhe benzinën. Kompania tradicionale italiane është serioze...

Elvana Gjata, sinonim i stilit

  Këngëtarja Elvana Gjata është një prej artisteve më të pëlqyera për publikun. Krahas vokalit të fuqishëm, ajo njihet edhe për stilin unik që bart në...
-->