7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Askush s’mund ta bllokojë zyrtarizimin e gjuhës shqipe

  Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, i cili vjen nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Hazbi Lika, ka bërë me dije se Ligjin për përdorimin...

Hadergjonaj: Qeveria të jetë e kujdesshme për shpenzimin e rezervës shtetërore

  Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Buxhet dhe Financa, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Safete Hadergjonaj, ka ftuar Qeverinë e Kosovës të...

Lekaj: Kjo javë do të jetë vendimtare për demarkacionin

  Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh ministër i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka thënë të dielën se koalicioni qeverisës është duke bërë...

Origjina e familjes së Rita Orës, nga kazazët e Shkodrës

  Një sekret i vogël për jetën e këngëtares me famë botërore, Rita Ora është publikuar nga Kopi Kyçyku, biografi i gjyshit të saj Besim...

Haradinaj: Destinimi i Kosovës është Europa

  Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Gjykata Speciale është krijuar me një amendament kushtetues dhe nuk vihet në pyetje. Haradinaj ishte i ftuar...

Joseph: Vrasja e Ivanoviqit “Mundësi për marrëveshje Kosovë-Serbi”

  Pas vrasjes së politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, Beogradi duhet ta kuptojë se duhet të heqë dorë nga veriu i Kosovës, thotë në...

Rama: Nëse s`do hapen negociatat nuk dëmtohet Shqipëria, por rajoni

  Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “EURACTIV” pasi ka qenë në Davos, në Forumin Botërorë Ekonomik. Rama në intervistë thotë se po pret...

Albani: Pa Gjykatën Speciale integrimi në BE mund të ngrijë

  Shfuqizimi i Gjykatës Speciale mund të çojë deri në ngrirjen e perspektivës së integrimit të Kosovës në BE, paralajmëron kryetari i grupit parlamentar të...

Haziri: Kjo qeveri nuk po i shtynë përpara proceset e mëdha

  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë të premten se kjo parti është për ratifikimin e demarkacionit me Malin e...

Sholtes: Shfuqizimi i gjykatës speciale izolon Kosovën

  Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posacëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të...
-->