7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Viti: Nderohet Mexhid Devaja ish kryetari i Federatës së Hendbollit të Kosovës

  Në vazhdën ndarjes së mirënjohjeve dhe dekorimeve në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, që po u bëhen personaliteteve të ndryshme në fusha të...

Golashënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës

  Vala Superliga e Kosovës në futboll i ka zhvilluar 25 xhiro, ndërsa gara për golashënuesin më të mirë është bërë mjaft interesante. Listën e udhëheqin...

Fluturon, fluturon Herolind Nishevci!

  Hovi i karrierës së Herolind Nishevcit nuk ka të ndalur, shkruan sot gazeta Zëri. Karateisti kosovar tashmë i ka prekur majat e karatesë botërore. Prishtinasi është...

16 gola nga futbollistët shqiptarë në xhiron e fundit

Besart Berisha dhe Bashkim Kadri janë dy futbollistët shqiptarë që shënuan nga tre gola secili në xhiron e fundit. Berisha shënoi tri gola në triumfin...

Kosova pa Valon Berishën e Besar Halimin në miqësoret e marsit

  Përfaqësuesja e Kosovës do t’i ketë dy mungesa tejet të rëndësishme në dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Madagaskarit, që zhvillohet më 24...

Serbia premton të jetë nikoqire e mirë e turneut, ku Kosova ka kushte për...

  Federata e Hendbollit e Serbisë ka premtuar se do të jetë nikoqire e mirë e turneut kualifikues, në të cilin duhet të marrë pjesë...

Tjetër rekord nga Messi, shënoi golin më të shpejtë në karrierë

2 minuta e 6 sekonda – kaq iu deshën Messit t’i shënojë gol Chelseat, që tani është shndërruar në më të shpejtin në karrierë...

Messi nuk e dëshiron yllin e PSG-së në Barcelonë

Leo Messi nuk është vetëm lojtari më i mirë në Barcelonë, por ai shpesh vendos edhe se kush mund të transferohet ose jo në...

Reali dorëzohet para Ronaldos, do ta bëjë lojtarin më të paguar në botë

Real Madrid ka vendosur që të përmirësojë kushtet e Cristiano Roanldos, duke e bërë atë lojtarin më të paguar në botë. Lojtari më i mirë...

Rashica: Jam krenar me golin tim të parë për këtë ekip madhështor

Sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, ndihet krenar me golin e tij të parë për skuadrën e re, Werder Bremen. Werder Bremen fitoi...
-->