7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Ngrihet aktakuzë ndaj ”tregtarëve” të certifikatave të veteranëve

  Organet e ndjekjes kanë bërë hapin e parë për zbardhjen e mashtrimeve me listat e veteranëve të luftës. Të mërkurën prokurori i EULEX-it, Romulo...

Pas 10 ditësh procedohet Draftligji për Ushtrinë

Për shkak se Lista Serbe nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës për transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura, Qeveria e Kosovës është duke...

Ndryshojnë standardet për pajisje me patentë shoferi?

Qeveria e Kosovës po mban sot mbledhjen e radhës të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj Ndër të tjerash në këtë mbledhje është aprovuar propozim-vendimi për...

EULEX ngrit aktakuzë për mashtrime në listat e veteranëve

  EULEX ka ngritur aktakuzë ndaj gjashtë personave që dyshohen se kanë ushtruar ndikimin e tyre që në këmbim të pagesave deri në 1 mijë...

Mocioni për rrëzimin e Qeverisë nuk është prioritet në këtë fazë

  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka bërë me dije se mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj nuk është përjashtuar, por...

Lutfi Haziri lavdëron Agim Veliun, kundër Vjosa Osmanit

  Lutfi Haziri ka folur për T7 për kandidaturën e tij dhe të kolegëve për kreun e LDK-së Lutfi Haziri ka qëndruar gjatë në karrigen e...

Baftiu: Mungesa e sigurimeve po i kushton buxhetit të Kosovës

  Deputetja Besa Baftiu, nga Grupi i Deputetëve të Pavarur tha se mungesa e sigurimeve shëndetësore është një padrejtësi e madhe që po i bëhet...

Ibrahim Shala: Si e njoha Agim Ramadanin

(Në 19 vjetorin e rënies) - Sa herë afrohet 9 prilli, dita e mësymjes së kufirit Shqipëri - Kosovë dhe rënja e Agim Ramadanit,...

Mushkolaj: Veliu e Haziri po sillen sikur të jenë pronarë të LDK-së

  Deklarimi i kryetarit të Pejës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, se ai duhet të jetë kandidat për kryeministër nga radhët...

Të dielën nis ndërtimi i autoudhës Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë

  Nën organizimin e Ministrisë së Infrastrukturës, të dielën mbahet ceremonia e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e Autoudhës Prishtinë – Gjilan –...
-->