7.6 C
Gjilani
Thursday, April 19, 2018

Caktohet masa e paraburgimi ndaj të pandehurit M. P

    Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit M. P., në kohëzgjatje prej një (1) muaji. I pandehuri serb, shtetas i...

Calster: Ka shqetësime për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë

Shqetësimi kryesor që përmendin bizneset kur diskutohet për investimet e mundshme në Kosovë është sundimi i rendit dhe ligjit. Kështu ka thënë drejtoresha e...

Viti: Arrestohen dy persona të dyshuar për rrahjen e një personi

  Policia e stacionin policor në Viti, ka pranuar një informatë për një rrahje mes disa personave në fshatin Tërpezë, të kësaj komune, njoftohet përmes raportit...

Haziri ngushëllon familjen e veteranit të arsimit, Ilmi Dalipit, me rastin e ndarjes së...

  Me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit, Ilmi Dalipi, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram...

Gjilan: Në një rrahje mes dy familjeve pësojnë lëndime trupore tre persona

  Një rrahje mes pesë personave ka ndodhur, dje, në Gjilan, ka njoftuar policia rajonale e Gjilanit. Sipas policisë, thuhet se gjatë këtij incidenti lëndime trupore...

Shkenca zbulon erëzën që lufton obezitetin

  Duket e pabesueshme por tashmë po e konfirmon edhe shkenca! Sipas tyre, piperi i zi mund të ndihmojë në luftën kundër obezitetit, problem ky i...

Alfred Halili zgjedhet Kryetar i Alternativës në Gjilan

  Në vazhdën e shtrirjes së Alternativës nëpër Kosovë, u themelua dega e Alternativës për Gjilanin. Paralelisht, u mbajtën Zgjedhjet e brendshme në këtë komunë....

Gjilan: Në fondin humanitar janë deponuar mbi 60 mijë euro për fëmijët me nevoja...

  Më shumë se 60 mijë euro janë deponuar në xhirollogaritë zyrtare të Komunës së Gjilanit, të cilat janë premtuar nga njerëzit e vullnetit të...

Letër dashurie për zanatin më të bukur në botë – gazetarinë!

  Khalifa Abo Khraisse Nuk mund të përshëndetim bashkë vitin që shkoi, edhe problemet tona, por festimet për Vitin e Ri na lejojnë të bëjmë sikur...

Kamenicë: Vazhdohet me realizimin e projekteve infrastrukturore nëpër fshatra

  Gjatë ditës sotme, ka vazhduar asfaltimi i rrugës kryesore dhe rrugicave në fshatin Koperrnicë, të komunës së Kamenicës, projekt ky që ishte i paraparë...
-->