Sport

Ronaldo mund të bëhet sonte mbret i Evropës (Foto)

Oct. 18 | Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, mund të arrijë në kuotën e 100 golave në Evropë Real Madrid dhe Legia Warszawa do të përballen sonte... Lexo më shumë »
Gjashtë golat e Icardit që mund t’ua ndryshojnë mendjen tifozëve të Interit (Video)

Gjashtë golat e Icardit që mund t’ua ndryshojnë mendjen tifozëve të Interit (Video)

Oct. 20 | Mauro Icardi ka ftohur marrëdhëniet me tifozët pasi këta të fundit nuk e njohin si kapiten të tyre. Ai në librin e tij autorial ka shkruar disa gjëra rreth tifozëve ultras... Lexo më shumë »

Ekonomi

Buxheti edhe në vitin 2017 shpenzohet në asfalt

Buxheti edhe në vitin 2017 shpenzohet në asfalt

Oct. 20 | Autostradat dhe asfaltimi i rrugëve mbeten top prioriteti i Qeverisë së Kosovës në përcaktimin e politikave buxhetore. Një orientim i tillë i është dhënë edhe buxhetit... Lexo më shumë »

S’ka sëmundje të antraksit të kafshëve në Kosovë

Oct. 18 |   Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës konfirmon se nuk ka sëmundje të antraksit të kafshëve në vendin tonë. Zëdhënësi i kësaj agjencie, Lamir... Lexo më shumë »

Kulturë

Dokumentari për Enver Hadrin i mbështetur nga QKK afër përfundimit (Foto)

Oct. 20 | Bruksel. 25 shkurt 1990. Automobili ndalet në semafor. Një motoçikletë i afrohet dhe ia bllokon rrugën. Dy plumba godasin cakun. Një njeri ekzekutohet. ‘Meet... Lexo më shumë »
Shtatorja e Idriz Seferit të ngritët edhe në Prishtinë

Shtatorja e Idriz Seferit të ngritët edhe në Prishtinë

Oct. 20 | Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Gjilan, zyrtarisht i është drejtuar kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti, duke kërkuar që shtatorja e Idriz... Lexo më shumë »

Argëtim

Fjalë të urta

Fjalë të urta

Aug. 27 | – Fjala është si bleta që ka edhe mjaltin edhe thumbin. – Fjalët janë gra, veprat burra. – Heshtja është flori, fjala argjend. – Ai që shumë flet, gjë në dritë... Lexo më shumë »

Aforizma për dashurinë

Aug. 27 | Ata që dashurojnë ose nuk dyshojnë për asgjë,ose dyshojnë për të gjitha {Balzak} -Dashuria është pëlhurë natyrore e qëndisur nga përfytyrimi... Lexo më shumë »